Бюджет Городищенської громади за 2023 рік виконано

Дата: 13.02.2024 13:53

Бюджет 2023 року Городищенської громади виконаний за доходами, незважаючи на війну. Звіт про виконання місцевого бюджету під час засідань  виконкому та сесії Городищенської сільської ради у лютому презентувала начальниця фінансового відділу Іванна Воробей.

За 2023 рік доходи загального фонду бюджету територіальної громади (з урахуванням міжбюджетних трансфертів) склали 94348,1 тис. грн., що становить 101,64 %. Доходи без урахування міжбюджетних трансфертів – 49178,6 тис. грн., що становить 103,24%.

«Аналіз тенденцій соціально-економічного розвитку громади свідчить, що економіка громади у минулому році розвивалася під впливом складних і не завжди передбачуваних процесів, зумовлених наслідками соціально-економічних змін в країні та російською військовою агресією. Попри це, нам вдалося виконати дохідну частину бюджету, що є позитивним сигналом. Економічна стабільність громади забезпечується діяльністю суб’єктів господарської діяльності, представленими сільськогосподарськими підприємствами, торгівлі та сфери послуг, малим та середнім бізнесом», – зазначила Іванна Воробей.

«Основними бюджетоутворюючими підприємствами та організаціями, які сплатили найбільші суми податку на доходи фізичних осіб за 2023 рік є ТзОВ "Городище", ПОСП ім.Шевченка, СГПП "Несвіч", ТОВ «Волинь-Агро», - додала посадовиця.

У 2023 році приріст надходжень бюджету у порівнянні до аналогічного періоду минулого року склав в сумі 2924,4 тис. грн. або в 5,73% більше.

Так, основним бюджетоутворюючими джерелами доходів загального фонду бюджету територіальної громади за 2023 рік були надходження:

• податок на доходи фізичних осіб – 19744,0 тис. грн;
  • податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата – 9410,1 тис. грн;
  • податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування – 140,8 тис. грн;
  • рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) – 16,7 тис. грн;
  • акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 389,0 тис. грн;
  • акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – 1504,2 тис. грн;
  • акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 761,8 тис. грн;
  • податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості – 596,1 тис. грн;
  • податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості – 103,2 тис. грн;
  • податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості  740,5 тис. грн;
  • земельний податок з юридичних осіб – 744,3 тис. грн;
  • орендна плата з юридичних осіб – 5767,6 тис. грн;
  • земельний податок з фізичних осіб – 713,5 тис. грн;
  • орендна плата з фізичних осіб – 308,8 тис. грн;
  • транспортний податок з юридичних осіб – 101,0 тис. грн;
  • єдиний податок з юридичних осіб – 92,8 тис. грн;
  • єдиний податок з фізичних осіб – 3568,6 тис. грн;
  • єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків – 3848,7 тис. грн;
  • неподаткові надходження – 445,4 тис. грн;
  • орендна плата за водні об`єкти (їх частини), що надаються в користування на умовах оренди Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, районними, Київською та Севастопольською міськими – 32,0 тис. грн.

Також за 2023 рік до бюджету територіальної громади до загального фонду надійшло 45 млн 169,5 тис.грн міжбюджетних трансфертів з державного та обласного бюджетів.

Іванна Воробей у звіті вказала і про видаткову частину, загальна сума якої становить 98 569,9 тис. грн.

«Упродовж 2023 року  забезпечувалась своєчасна виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери громади, відповідно до вимог чинного законодавства, оплата спожитих бюджетними установами енергоносіїв, харчування дітей дошкільного віку та учнів загальноосвітніх шкіл. Станом на 01 січня 2024 року кредиторська заборгованість відсутня», - зазначила фінансистка.

Загальні видатки по показниках за 2023 рік по загальному фонду становлять 90 700,6 тис. грн.

На заходи й роботи з територіальної оборони та мобілізаційної підготовки, підтримку Сил безпеки і оборони в 2023 році виділено кошти в сумі 1847,5 тис. грн (детальніше про це в наступній статті).